Obraz Ładujący

FIRETECH w ramach działalności prewencyjnej organizuje profesjonalne szkolenia przeciwpożarowe obejmujące zagadnienia teoretyczne oraz zajęcia praktyczne.

PODSTAWOWE SZKOLENIA PRZECIWPOŻAROWE

TEORIA

Solidna dawka wiedzy teoretycznej poparta licznymi przykładami z naszego „podwórka strażackiego” – wiedza ppoż. podana w pigułce, historie z życia wzięte, instrukcje postępowania które na długo pozostaną w Waszych głowach. Zaczynamy od statystyk śmiertelności – i kawa staje się zbędna.

PRAKTYKA

W Kalifornii (USA) żeby nauczyć dorosłych bezpiecznych zachowań w przypadku wystąpienia trzęsienia ziemi zaczęto szkolić dzieci w przedszkolach, które następnie z przejęciem opowiadały w domu rodzicom co robiły na zajęciach. STATYSTYKI ŚMIERTELNOŚCI SPADŁY! Do dorosłych żadne wcześniejsze kampanie społeczne nie docierały. Chcesz dowiedzieć się o czym opowiadały dzieci?!
My żeby nauczyć naszych polskich uczestników szkoleń jak postępować w przypadku pożaru dajemy okazję:

 • podziałać gaśnicą w sposób rzeczywisty (9 na 10 uczestników naszych szkoleń statystycznie nigdy nie odpalało gaśnicy, więcej niż połowa nie ma pojęcia jak to zrobić),
 • uruchomić hydrant wewnętrzny i podać wodę – ani my ani nikt z naszych najbliższych kolegów po fachu nie widział, aby ktokolwiek w przypadku pożaru do którego nas wezwano używał hydrantu wewnętrznego oprócz strażaków. Chcesz zobaczyć jakie to proste?!
 • ugasić (lub nie) pożar rozlewiska cieczy palnych (benzyny, ropy) – chcesz poczuć promieniowanie cieplne na swojej skórze, móc pod naszym nadzorem i w bezpiecznych warunkach ocenić zagrożenie, wiedzieć na przyszłość czy jesteś w stanie skutecznie gasić czy może powinieneś uciekać? Nie przegap zajęć praktycznych!!! Zapach dymu na Twoim ubraniu wracając do domu bezcenny,
 • złe praktyki gaśnicze (pokaz gaszenia wodą patelni z gorącym olejem) – niektórzy gaszą wodą ze szklanki, inni garnkiem, inni biegną z patelnią do okna, a inni do zlewu. Chcesz wiedzieć co dzieje się potem? Stań daleko i patrz!
 • budynki inteligentne – do pracy windą, z pracy windą, drzwi ewakuacyjne z kontrolą dostępu – i jak tu się ewakuować. Pomagamy zbijać niechlubne statystyki wymienione powyżej.

ZAAWANSOWANE SZKOLENIA PRZECIWPOŻAROWE

(szkolenia przeciwpożarowe dla osób wyznaczonych do prowadzenia ewakuacji i zwalczania pożarów)

Zakres szkolenia podstawowego poszerzony razy X. Celem tego szkolenia nie jest przekwalifikowanie zawodowe uczestników na strażaków. Jednak odrobina dodatkowej wiedzy, umiejętności praktycznych oraz rozumienia działania zaawansowanych systemów przeciwpożarowych zwłaszcza w budynkach wysokich i wysokościowych pozwoli na przygotowanie tzw. FIRE MARSHALLS odpowiedzialnych za kierowanie ewakuacją ludzi oraz ewentualne podjęcie działań gaśniczych.

Czy warto inwestować? Na to pytanie nie odpowiemy. Możemy tylko życzyć, aby los nigdy nie chciał tego weryfikować.

Zakres szkolenia

 • podstawowe przepisy z zakresu ochrony ppoż.
 • obowiązki FIRE MARSHALLS
 • prace pożarowo niebezpieczne
 • sposoby powiadamiania o ewakuacji
 • wyznaczenie miejsca zbiórki po ewakuacji (liczenie żywych)
 • strefy pożarowe – plany ewakuacji poszczególnych stref/kondygnacji
 • psychologia ewakuacji
 • sytuacje trudne (ewakuacja dzieci, osób niepełnosprawnych).

Zastanawiałeś się kiedyś jak ewakuować osobę na wózku inwalidzkim z wieżowca, gdy nie można użyć windy? A może jak ewakuować grupę osób niepełnosprawnych? A może osobę niewidomą?

To może bardziej przyziemnie – po prostu nas samych, czasem słabszych, czasem chorych, czasem po prostu niezdolnych psychofizycznie zmierzyć się z tą nietypową sytuacją.
Chcesz znaleźć odpowiedź na te i wiele innych trudnych pytań?

Zaplanuj z nami naprawdę dobre szkolenie ppoż. dla siebie i swoich ludzi!

DYPLOMY – ZAŚWIADCZENIA – CERTYFIKATY

Żaden dyplom pożaru za Was nie ugasi ani nie zapewni Wam bezpiecznych warunków ewakuacji. Natomiast dyplom wystawiony przez FIRETECH z cała pewnością będzie stanowił potwierdzenie wykonania dużego kroku w kierunku poprawy bezpieczeństwa Was i Waszych bliskich.

KTO WAS BĘDZIE SZKOLIŁ?

Zwyczajni ludzie tacy jak Wy. Zawodowo oficerowie Państwowej Straży Pożarnej – ratownicy podziałów bojowych z wieloletnim doświadczeniem. Część z nas brała udział w zagranicznych misjach ratowniczych, międzynarodowych szkoleniach, stażach w amerykańskich i europejskich jednostkach ochrony przeciwpożarowej. Na co dzień dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców Warszawy. Wciąż się szkolimy by dalej móc szkolić. Doskonalimy się by móc przekazać Wam najwyższą jakość.

Co możemy obiecać? NIE BĘDZIE NUDNO!